سرعت وبسایت وردپرسی

تاثیر سرعت وب سایت در جذب کاربر

وقتی یک سایتی لود میشه یا به عبارت دیگر وقتی آدرس وب سایت را در مرورگر وارد میکنیم تا زمانیکه کل سایت کامل بارگزاری بشه مهمترین قسمت از سایت هست. چراکه اون شخصی که وارد سایت شده برای هدفی وارد شده و میخواد یا اطلاعات بگیره از شرکت یا از محصولات یا اصلا میخواد خرید کنه و اگر این تایمی که سایت بارگزاری میشه، زیاد باشه بی شک حوصله کاربر سر میره و دیگه دوست نداره ادامه بده و تایم حضورش در وب سایت کم میشه.

دقیقا به همین دلیل هست که بالاترین درجه اهمیت را سرعت یک وب سایت در پارامتر های گوگل دارد.

دلایل کاهش سرعت وب سایت

تصاویر در وب سایت

اولین دلیل محتوا و تصاویر هست که باید بهینه بشن. بخصوص اینکه این تصاویر هر چقدر فرمت مناسب داشته باشه و با کیفیت اما حجم کمتر این حالت ایجاد می شود. حالا اگر در مورد تصاویر اطلاعات کاملی ندارید حتما مقاله چه نوع و سایزی برای تصاویر در وب سایت بهینه است را مطالعه کنید.

فیلترینگ و تحریم های دولتی

دومین دلیل متاسفانه فیلترینگهای شدید که روی هاست ها و اینترنت بین الملل که امروزه ایجاد شده است و از همه بدتر اینکه ما از جانب شرکتهای آمریکایی که یکی از مهترینهای آنها گوگل هست تحریم هستیم. این تحریم روی لود سرویس های خوب مثل فونت گوگل و سایر محصولات گوگل تاثیر زیادی دارد.اگر سایت شما المنتوری هست یا افزونه ای داخلش دارید که خارجی هست ممکنه این افزونه فونت های گوگل را در حین استفاده از افزونه لود کنه. برای اینکه این فونت ها را حذف کنیم چون در سایتهای فارسی زیاد استفاده نمیشه راه حل های زیر را دنبال کنید:

اول اینکه بدونید لود فونت گوگل هم در فرانت (جلوی سایت بخشی که کاربر مشاهده میکند) و در بک اند (بخش مدیریت وب سایت ) به صورت جداگانه انجام می شود.

حذف فونت گوگل از فرانت

برای حذف کافیست به مسیر منوی : المنتور / تنظیمات / پیشرفته وارد شوید و فونت گوگل را غیر فعال سازی کنید.

حذف فونت گوگل در المنتور

حذف گوگل از پیشخوان وردپرس:

برای حذف این بخش دو روش دارد. روش اول نصب افزونه های فونت است که داخل مخزن گوگل با یک سرچ کوچیک پیدا میشه.

روش دوم : اضافه کردن کد زیر به فایل فانکشن قالب یا اگر المنتور پرو استفاده میکنید وارد منوی المنتور / کد سفارشی شوید و کد خود را وارد کنید.

if(!function_exists(‘za_remove_admin_gfonts’)){
    function za_remove_admin_gfonts(){
      wp_deregister_style(‘elementor-admin-top-bar-fonts’);
      wp_dequeue_style(‘elementor-admin-top-bar-fonts’);
   }
}
add_action(‘admin_enqueue_scripts’, ‘za_remove_admin_gfonts’, 999);

برخی از نمونه کارهای طراحی وب سایت
قبل
بعدی
اشتراک گذاری :
مطالب مرتبط
خبرنامه
زودتر از همه باخبر شوید...

آخرین مطالب را در ایمیل خود بخوانید…